Istnieje wiele gatunków traw wykorzystywanych nie tylko jako gatunki ozdobne do ogrodów, ale również jako gatunki rosnące na łąkach z przeznaczeniem do wypasu zwierząt gospodarskich, oraz na suchą karmę na zimę. W dużych ilościach taka trawa staje się pospolitym gatunkiem, w małych – jest ozdobą ogrodów.

Hurtowy handel rajgrasem wyniosłym

rajgras wyniosły - sprzedaż hurtowaGatunek trawy nazwany rajgrasem wyniosłym, należy do najbardziej popularnych traw występujących na naszych terenach. Rośnie praktycznie wszędzie tam, gdzie nie jest zbytnio niepokojona, czyli na łąkach i przydrożach. Pochodzi z rodziny traw wiechlinowatych. Występuje prawie na wszystkich kontynentach i może być nazwana owsem pastewnym, ponieważ jest przeważnie wykorzystywana jako karma dla zwierząt nie tylko gospodarskich. Zwierzęta dzikie również ją zjadają. Dla potrzeb własnego gospodarstwa (lub ogrodu) można zakupić rajgras wyniosły – sprzedaż hurtowa jest wtedy bardzo pożądana przez kupującego. Trawy najczęściej wysiewa się w połowie lata. Także w tym czasie można zasilać istniejące już trawniki. Do ogrodów rajgras może być wykorzystywany jako kępki pięknych, ozdobnych traw. Osiąga on bowiem od 30, do 160 cm wysokości, więc może być z powodzeniem stosowany w tzw. skalniakach, jak i na obrzeżach ogrodów, lub jako osłona innych roślin, tworząc niepowtarzalne kompozycje w naszym ogrodzie. Jeśli chodzi o choroby, to rajgras jest okazem zdrowia i zazwyczaj nie choruje. Jedynie ślimaki, lub mszyce mogą atakować jego kwiatostany.

Wszelkie trawy siane w ogrodach mogą być bardzo atrakcyjne. Jeśli rosną na polach, czy przydrożach, zazwyczaj tego nie widać. W ogrodzie mogą być wyjątkową ozdobą i do tego nie wymagającą większego zaangażowania w ich uprawę. Są to rośliny z naszego klimatu, więc właśnie tutaj doskonale sobie radzą.

Close Menu