Lubię kupować prezenty przemyślane i oryginalne. Zawsze znalezienie czegoś zajmuje mi bardzo dużo czasu, ale satysfakcja jest wtedy o wiele większa, bo nikt nigdy nie udawał, że prezent mu się podoba, ta radość zawsze była szczera. W tym roku czeka mnie kolejne wyzwanie, to znaczy prezent dla rodzicielki z okazji jej święta.

Prezent z haftem dla mamy

prezent dla mamyMoja mama od paru lat stopniowo zmienia wystrój całego domu. Spodobał jej się styl skandynawski i podobne, które stawiają na naturalne materiały, dlatego uznałam, że mogę iść tym tropem i sprawić jej jakiś ładny dekoracyjny drobiazg. Szybko odrzuciłam jako potencjalne prezenty świeczniki, lampiony i figurki – wydawały mi się zupełnie bezosobowe i po prostu nie pasowały na dzień matki, kiedy prezent powinien być naprawdę od serca. Po paru dniach doszłam do wniosku, że fajnym prezentem będzie coś na stół, jakaś serweta, komplet podkładek albo bieżnik zrobiony z lnu czy juty w naturalnym, szaro-brązowym kolorze. Bez problemu udało mi się kupić odpowiedni bieżnik, który planowałam wyhaftować w ulubione kwiaty mamy. Znajoma ma maszynę do haftu, więc nie był to problem: zaprojektowałyśmy wspólnie wzór i po paru godzinach pracy maszyny prezent dla mamy był już gotowy. Teraz zostało mi tylko przeprać bieżnik, który trochę się przykurzył, delikatnie go rozprasować i schować do szafy, czekając na dzień matki. Jestem pewna, że taki prezent przypadnie mamie do gustu i chętnie będzie go używać na co dzień.

Z tego konkretnego prezentu jestem bardziej zadowolona niż z wielu innych, bo w większym stopniu zaangażowałam się w jego wykonanie. Nie tylko zleciłam haft, ale też częściowo zaprojektowałam sam wzór na bieżnik. Spodobało mi się to i pewnie w przyszłości jeszcze wielokrotnie skorzystam z takiego pomysłu na podarunek dla kogoś bliskiego.

Close Menu