Nie masz pojęcia jak wybrać dobrego fotografa? Ważna uroczystość zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nic nie wybrałaś? Stałam przed takim samym problemem na początku tego roku. Poszukiwałam dobrego fotografa na chrzest mojej siostrzenicy. Ze względu na to, że uroczystość miała miejsce w innym mieście, niż gdzie mieszkają rodzice z dzieckiem, dostałam takie zadanie, aby znaleźć odpowiedniego fachowca w tym temacie.

Fotograf na chrzciny

fotograf w bydgoszczyCoraz więcej osób prywatnych idzie na podstawowy kurs fotografowania, kupuje sprzęt i otwiera działalność. Nie twierdzę, że nie są to profesjonaliści. Po prostu fotografia jest pewną odmianą sztuki więc ja wyznaję zasadę, że do tego trzeba mieć talent i duszę artysty, aby uchwycić te najważniejsze momenty z uroczystości. Moim celem był fotograf w Bydgoszczy, bo tam odbywał się chrzest, zarówno w kościele jak i na sali. Przeszukałam mnóstwo stron internetowych w poszukiwaniu tego odpowiedniego. Już sama cena nie była dla mnie aż tak ważna jak jego podejście do tematu. Wiadomo nie od dziś, że praca z takimi maluchami wymaga sporo wysiłku i zdolności, aby mimo wszystko uchwycić pociechę w ważnych momentach jej chrztu. Szukałam więc intensywnie i udało się, znalazłam fotografa, który miał wolny termin i zrobił oszałamiające zdjęcia. Cena za jego usługi nie uszczupliła zbytnio portfela, więc wszystko było tak jak być powinno.

Pamiętajcie, że warto wybrać człowieka z pasją do robienia zdjęć, gdyż kto jak nie on uchwyci te najważniejsze i najładniejsze chwilę z takiego dnia. Nie wymęczył malucha na tyle, żeby miał uraz do zdjęć. Praktycznie nie było go widać, ani w kościele ani na sali (oprócz zdjęć pozowanych) więc wyszły z tego bardzo ciekawe zdjęcia. Siostra ze szwagrem zadowoleni, a uwierzcie, że nie jest tak łatwo sprostać ich wymaganiom.