Piękny trawnik jest marzeniem wielu posiadaczy działek przydomowych, jak i łąk stwarzanych sztucznie wokół domu letniskowego w górach. Piękny trawnik, zielony, pozbawiony chwastów, systematycznie koszony jest naturalnym elementem ozdobnym otoczenia. To powierzchnia, którą można nazwać mianem użytkowej, gdyż na niej odbywa się aktywność właścicieli.

Dbałość o estetyczny wygląd trawników

obrzeże trawnikoweJakość nasion traw które wysiewane są na powierzchni przeznaczonej na trawnik, jest jednym z czynników wpływających na jego późniejszą jakość. jest wiele gatunków traw niskich mogących stworzyć zbitą, soczystą powierzchnię trawnika. Również przygotowanie podłoża pod trawnik, odpowiednie nawożenie, zniwelowanie terenu, pograbienie przestrzeni decyduje o jego późniejszym wyglądzie. Dobrym wyjściem na podkreślenie zakończenia trawnika przed gankiem, chodnikiem kamiennym, czy klombem kwiatowym jest obrzeże trawnikowe. Wprowadza ono ład i porządek w realizacji założenia ogrodu, pomaga regulować kształt trawnika i opanowuje jego tendencje do szybkiego zarastania w sposób chaotyczny oraz co ważne, pomaga przy procesie koszenia trawy, wyznaczając jej wyraźną granicę. Obrzeża trawnikowe produkowane są w różnych kształtach czy kolorystyce, którą możemy dobrać do stylu i kolorystyki budowli. Obrzeża są plastyczne, poddają się umożliwiając nadanie im odpowiedniego kształtu. Biorąc pod uwagę ceny wykończeń budowlanych, ten element nie stanowi dużego obciążenia kieszeni inwestora.

Istnieje więc doskonały sposób na uregulowanie przestrzeni zielonej wokół domu. Dla miłośników ładu i porządku, oraz trafnie i ściśle uporządkowanej przestrzeni obrzeża są wyjściem jak  najbardziej odpowiednim. I w czasach nam współczesnych znajdują się miłośnicy francuskiego ukształtowania ogrodu, nad którym człowiek ma nieustanną pieczę i nie dopuszcza do samodzielnego rozwoju roślinności.