Wypoczynek na łonie pracowniczych ogródków działkowych jest nadal bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu przez naszych rodaków. Nie jest to co prawda taka popularność jak w poprzedniej epoce gdzie była to jedna z niewielu możliwych w ogóle form wypoczynku. Ale wciąż cieszy się jednak sporą popularnością. Z tym, że dzisiaj popularne działki rzeczywiście są oazą wypoczynku a nie jak kiedyś miejscem uprawiania ogródka.

Panele słoneczne na dachu

dachowe instalacje fotowoltaiczneNa działki także wchodzą dzisiaj dynamicznie różnego rodzaju udogodnienia. Oszczędzające energię i automatyzujące pracę ich właścicieli. Coraz częściej altanki i domki działkowe wyposażone są w dachowe instalacje fotowoltaiczne. Czyli popularne panele słoneczne. Są to urządzenia wytwarzające energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Często mylone z kolektorami słonecznymi, które nie wytwarzają energii elektrycznej ale energię cieplną i wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń w domu. Warto dodać, że mieszkańcy naszego kraju w przeważającej części zamieszkują w domach jednorodzinnych. Mniej ich mieszka w kamienicach i blokach mieszkaniowych. Dlatego instalowane na dachach panele słoneczne z pewnością mają u nas przyszłość. Wracając do działek znajdują się na nich mniejsze domki niż w zabudowie jednorodzinnej. Można więc na nich zainstalować mniejsze ilości ogniw słonecznych produkujących prąd elektryczny.

Ale na dachach altanek mimo wszystko tego miejsca jest na tyle dużo, że taka inwestycja warta jest zachodu i zwraca się prędzej czy później.  Fachowcy zadbają już o prawidłową instalacją baterii słonecznych od strony najwyższego nasłonecznienia w ciągu dnia czyli od kierunku południowego. Takie panele mimo początkowego znacznego wkładu finansowego są bardzo wytrzymałe i długowieczne.

Close Menu