• Post author:
  • Post category:Gadżety

Słoje, w których mieści się naturalny, leśny ekosystem, mogą osiągać znaczne wielkości. Rozmiar XXL sięga wysokości pół metra. Jest w stanie pomieścić bardziej wymagające drzewo o rozbudowanym systemie korzeni i gałęzi. Słój o dużej pojemności może stać na podłodze, zamiast donicy z kwiatami. Ceny największych słoi sięgają 300 – 500 złotych.

Las w pojemnym słoju XXL

duży leśny słoikKompozycje hodowane w szklanych pojemnikach, należą do niepowtarzalnych i unikatowych zestawów upominkowych. Największe słoje, określane jako XXL, mają niebagatelne rozmiary dochodzące do pół metra. Ich ceny są wyższe od standardowych, miniaturowych ekosystemów. Nad dużym słojem trzeba się znacznie dłużej napracować. Także dobór roślin i drzew jest nieprzypadkowy. Duży leśny słoik przeznaczony jest przede wszystkim do drzew i krzewów, które mają mocno rozbudowany system korzenny i potrzebują więcej miejsca. Zanim taka roślina trafi do słoika, może minąć nawet kilka lat. Profesjonalni hodowcy, dbają o utrzymanie niewielkiego tempa wzrostu i nietuzinkowego kształtu drzewka. Geba w słoiku odzwierciedla naturalne środowisko, w jakim egzystuje roślina. Słój jest szczelnie zamknięty, za pomogą specjalnego korka. Wszystkie procesy biologiczne zachodzą wewnątrz szklanego naczynia. Dlatego miniaturowy las nie wymaga od nas podlewania ani innych zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonale prezentuje się w mieszkaniu, jest nowoczesnym i ekologicznym dodatkiem.

Duże słoje z namiastka lasu kupimy u renomowanych hodowców. Ze względu na znaczne rozmiary, słój XXL, wymaga odpowiedniego transportu i przechowywania. W domu należy go umieścić w bezpiecznym miejscu. Jeśli mamy zwierzęta lub male dzieci, dopilnujmy, by podczas zabaw nie uległ zniszczeniu. Leśne słoje są trwałe i eleganckie.