O ile bieżące prowadzenie działalności jest możliwe bez kredytu, to inwestowanie w rozwój firmy już nie jest takie proste. Wielu przedsiębiorców zaciąga pożyczki bankowe w celu zakupu nowych urządzeń, które mają zwiększyć zysk i konkurencyjność.

Kto udziela dotacji unijnych?

dotacje unijne bydgoszczWiększość właścicieli firm zaciąga kredyty w banku na firmę, aby móc sfinansować zakup nowego sprzętu, linii produkcyjnej, czy samochodów dostawczych. Takie pożyczki są dość wysoko oprocentowane i trzeba je w całości, razem z odsetkami zwrócić. Lepszym rozwiązaniem są dotacje unijne, które może otrzymać każdy przedsiębiorca, nawet osoba dopiero chcąca założyć firmę. Jeżeli interesują nas dotacje unijne Bydgoszcz jest miastem, w którym Urząd Marszałkowski, albo wybrane instytucje pozarządowe, zajmują się rozdzielaniem środków unijnych. Są one wydatkowane w ramach poszczególnych programów kierowanych do konkretnych grup. Dotacje z unii są dostępne w całym kraju i są podzielone na poszczególne województwa, aby w każdym ludzie mieli szanse na skorzystanie z nich. Dofinansowanie unijne może być przeznaczone na rozwój firmy, na zakup nowych maszyn, na szkolenia dla pracowników, czy na powiększenie hali produkcyjnej. Przy składaniu dokumentów o dotację, należy uzupełnić biznes plan, dostarczyć niezbędne umowy, cenniki i wyliczenia, na podstawie których chcemy otrzymać konkretną kwotę dotacji. We wniosku trzeba dokładnie wyjaśnić na co potrzebujemy pieniądze i rozliczyć je co do grosza. Od momentu otrzymania środków jest rok czasu na rozliczenie się z nich.

Dotacja z Unii Europejskiej jest pomocą bezzwrotną, pod warunkiem, że ją wydatkujemy zgodnie z założeniami w biznes planie i we wniosku. Ponadto firma, która otrzyma dofinansowanie, nie może się zamknąć przez dwa lata po otrzymaniu środków unijnych.

Close Menu