Każdego roku na drogach giną tysiące osób, które idąc blisko drogi poza terenem zabudowanym nie posiadają żadnych odblaskowych elementów. Jeżeli się ich nie posiada, to po zmroku, kierowca nadjeżdżający zobaczy pieszego dopiero na dwa – trzy metry przed minięciem.

Na jakich ubraniach znajdziemy taśmy odblaskowe?

taśma odblaskowa na ubrania 3mNa drodze widoczni powinny być nie tylko kierowcy, ale piesi i rowerzyści. W ciągu dnia, kiedy widoczność jest bardzo dobra, nie ma konieczności stosowania oznakowań czy odzieży z odblaskami, jednak wraz z zachodem słońca, światła jest coraz mniej i spada widoczność. To bardzo niebezpieczne na pieszych, a także dla robotników budowlanych, którzy muszą pracować po zmroku. Taśma odblaskowa na ubrania 3m posiada szerokie zastosowanie w kilku branżach. Przede wszystkim są dostępne taśmy, które się przyszywa na ubraniach lub samoprzylepne. Są wykonane ze specjalnego materiału, który jest odporny na rozciąganie, pękanie cy na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Najczęściej je spotkamy na ubraniu roboczym, czyli na kurtkach, spodniach, czapkach i butach. Dzięki nim, pracownicy są dobrze widziani z dużych odległości. Klientami sklepów i hurtowni z taśmami odblaskowymi są przede wszystkim firmy budowlane, usługowe i zajmujące się produkcją odzieży dla robotników. Mogą one być białe, żółte, czarne czy w paski. Są sprzedawane w rolkach na metry lub już w gotowych zestawach. Ubranie z odblaskami wykonanymi  taśmy, korzystają pracownicy parkingów, zajmujących się obsługą lotnisk czy nawet służba drogowa.

Kiedy po zmroku wykonywane są w mieście prace drogowe, to pracownicy najczęściej mają na sobie odzież z odblaskami, które zwiększają ich bezpieczeństwo. Poza taśmach na ubranie, znajdziemy także taśmy samoprzylepne na różne gładkie przedmioty.