W obecnych czasach wiele jest różnych alergii na pokarmy i produkty. Jednak każdy wolałby nie mieć takiego problemu i jeść to, na co ma ochotę. Niestety, mnie nie było dane spożywanie tego co chciałam. Miałam alergię na gluten i zwykłe produkty musiałam zamienić na takie, które glutenu nie zawierały.

Zakup bezglutenowych produktów

produkty bezglutenowe - cena żywnościMusiałam więc zmienić dietę całkowicie. Nie miałam o tym pojęcia, dlatego zapoznałam się z różnymi informacjami, dostępnymi u mojego lekarza. Trzeba było kupić produkty bezglutenowe – cena żywności bywała różna, wiadomo, że na przykład specjalny bezglutenowy makaron był droższy od takiego zwykłego, ponieważ trzeba było go wytwarzać z trochę innych składników, specjalnego przeznaczenia. Znalazłam w moim mieście sklepik z ekologiczną żywnością. Była tam specjalna duża półka na produkty nie zawierające glutenu i musiałam się rozejrzeć, żeby wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Cieszyłam się bardzo, że nie musiałam rezygnować z makaronu. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ uwielbiałam pasty, spaghetti i penne. Mogłabym jeść je codziennie. Było też specjalne bezglutenowe pieczywo i również wzięłam pół bochenka na próbę i jakieś bułki. Dieta wcale nie musi być ciężka, trzeba się do niej przyzwyczaić, by móc czuć się dobrze prowadząc inny tryb życia z innym żywieniem. Nawet słodycze bezglutenowe znalazłam i ich najwięcej znalazło się jakimś dziwnym trafem w moim koszyku na zakupy.

Myślałam, że ciężej będzie mi się przyzwyczaić do tej diety.Jednak nawet spodobała mi się taka odmiana. Codziennie jadłam coś innego, próbowałam nowych smaków. Takie urozmaicenie mi się przydało. Przede wszystkim odczuwałam ulgę, bo nie spożywałam już niczego, co wywoływałoby u mnie reakcje alergiczne i o wiele lepiej się czuję.

Close Menu