Mój ojciec całe życie pracował w Państwowych Zakładach Obróbki Maszynowej. Ciągle w swoim życiu zawodowym był operatorem tokarni. Nawet po przejściu na emeryturę, zaoszczędził tyle grosza, że kupił taką używaną maszynę marki Pramet. Ja niestety nie jestem wykształconych w tym kierunku.

Narzędzia są mi potrzebne

narzędziaPo szkole podstawowej poszedłem do liceum ogólnokształcącego. Zaś zahaczyłem się jako przedstawiciel handlowy. Także umiejętności nie mam, aby przejąć po tacie jego fach. I zamierzam to właśnie teraz nadgonić. Rozmawiałem z ojcem i powiedział mi, że jeśli chce się uczyć tokarstwa, muszę wpierw zakupić profesjonalne narzędzia z bydgoszczy, gdyż jego już są stare i mało precyzyjne. Tak samo jeśli chodzi o narzędzia skrawające – to też będę musiał dokonać inwestycji. Tato, na swoich niezbyt dokładnych narzędziach, wytwarzał części metalowe lub drewniane tylko na swoje potrzeby, nie musiał więc mieć dużej precyzji. Jednak to podobno ona jest najważniejsza w skrawaniu metali i dlatego chcąc się uczyć, mam za zadanie zahaczyć o Bydgoszcz, gdzie podobno idzie dostać dobre sprzęty w tej dziedzinie. W najbliższym czasie będę przejeżdżał przez to miasto, bowiem będzie to związane w moim przedstawicielstwem handlowym. Rozejrzę się więc, najpierw oczywiście po internecie, gdzie i czego szukać.

Nie pojadę przecież na ślepo i nie będę pytał się przypadkowych przechodniów o narzędzia skrawające lub pomiarowe. Mogłoby to wywołać śmiech lub zaskoczenie. Wielu z nich zapewne byłoby nie w temacie, tak jak i ja po dziś dzień. Lecz żyję nadzieją na zmianę. Może okażę się zdolnym tokarzem!