Kamienie naturalne to często wykorzystywany materiał do wyrobu biżuterii. Powstają z nich naszyjniki, korale, zawieszki, kolczyki, pierścionki i nie tylko. Jednym z takich kamieni jest krzemień pasiasty. Jest to wyjątkowa odmiana zwykłego krzemienia, w którym znajdują się smutki ciemne i jasne.

Kamienie naturalne wykorzystywane w dekoracji biżuterii

krzemień pasiasty cenaTe smugi ułożone są regularnie, ale też mogą być ułożone warstwowo, co się często zdarza. Krzemień pasiasty jest wydobywany w Polsce w okolicy Krzemionek Opatowskich i występuje w różnych formach. Albo są to formy konkrecji, albo też znajduje się w obrębie skał górnojurajskich jak np. kimeryd czy oksford. Krzemień pasiasty można też znaleźć w obrębie Gór Świętokrzyskich. Oczywiście krzemień może występować też na złożach wtórnych, jeśli tylko został tam przeniesiony przez lądolód. Jeśli chodzi o krzemień pasiasty cena, to jest ona uzależniona od ilości materiału, który został użyty do produkcji biżuterii, a także od innych elementów, które tę biżuterię tworzą (złoto, srebro, platyna). Kolczyki z krzemieniem pasiastym można kupić już w okolicach 100 zł, zależnie od ich wielkości (nawet do 200 zł). W okolicach 150 zł można kupić ładną zawieszkę z krzemieniem pasiastym. Nieco droższe są bransoletki z krzemieniem, które kosztują zazwyczaj ok. 200 zł. Całe naszyjniki, korale wykonane z krzemienia pasiastego to kwestia kilkuset złotych.

Takie korale prezentują się naprawdę znakomicie. Kolor korali jest szary z jaśniejszymi i ciemniejszymi paskami. Oczywiście taki kamień jest wcześniej odpowiednio przygotowywany, polerowany tak, by błyszczał. Jest to jeden z częściej wybieranych elementów w biżuterii. Kolor krzemienia pasiastego jest stonowany, dlatego dobrze dopasowuje się do każdej kreacji – zarówno do eleganckich sukni jak i kolorowych sukienek.

Close Menu