Braniewo jest miastem na Warmii, położonym nad rzeką Pasłęką, w pobliżu ujścia do Zalewu Wiślanego. Jest to najstarsze miasto na Warmii, a także jej pierwsza stolica, którą z całą pewnością warto zobaczyć i zwiedzić. Jeśli zastanawiamy się, czy to zrobić – nie wahajmy się!

Gdzie nocować w Braniewie?

nocleg BraniewoBraniewo jest dość dużym miastem, wobec tego nie jest trudno znaleźć w nim atrakcyjny cenowo nocleg. Braniewo warto odwiedzić, chociażby na chwilę. Wszystko dlatego, że ma ono ponad 700-letnią historię. Niestety nie znajdziemy tam mnóstwa zabytków. Dlaczego? Dlatego, że w roku 1945 miasto zostało splądrowane przez Armię Radziecką. Niestety wiele zabytków nie zostało już odbudowanych. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „nocleg Braniewo„, znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Wybierając coś dla siebie, zwróćmy uwagę na to, w jakiej odległości usytuowane są zabytki. Najważniejszym z nich jest Bazylika Św. Katarzyny oraz Mury Miejskie w Braniewie, znajdujące się na ulicy Gdańskiej. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, z całą pewnością ucieszą się z wizyty w zoo. Co prawda jest ono niewielkie, jednak dzieci z pewnością znajdą tam coś dla siebie. Braniewo niezaprzeczalnie ma swój urok i jeśli będziemy w pobliżu, warto się tam zatrzymać, chociażby na moment. Dodatkowym atutem tego regionu są szlaki turystyki pieszej oraz rowerowej. W Internecie bez problemu znajdziemy opisy tych szlaków i na ich postawie wybierzemy odpowiedni dla siebie i odpowiadający naszym możliwościom.

Braniewo stanowi także świetną bazę do wypadów w inne miejscowości. Niedaleko znajduje się Krynica Morska, która słynie z latarni morskiej. Ciekawą atrakcją jest także Wielbłądzi Garb – punkt widokowy zlokalizowany na wzgórzu. Dobrym pomysłem może okazać się również wycieczka do Kątów Rybackich, w których znajduje się rezerwat kormoranów.

Close Menu