Obsługa podnośników koszowych jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i żeby zostać operatorem takiej maszyny to musimy uzyskać odpowiednie uprawnienia i przejść szkolenie, a także kursy. Podczas obsługi podnośnika koszowego musimy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo podczas pracy, ponieważ używamy maszyny do pracy na wysokości i jesteśmy odpowiedzialni za ludzi.

Zasady BHP przy pracy z podnośnikami koszowymi

podnośnik trójmiastoPrzede wszystkim operatorem podnośnika koszowego może być tylko i wyłącznie osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia oraz ukończyła niezbędne kursy i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy na wysokości z wykorzystaniem takiego urządzenia. Nigdy nie możemy również przekraczać dozwolonego udźwigu maszyny i bezwzględnie należy stosować się do zapisanych przez producenta informacji umieszczonych na podnośniku koszowym. Musimy również brać pod uwagę siłę wiatru, gdy pracujemy na zewnątrz i wykorzystujemy do pracy podnośnik Trójmiasto oferuje nam wynajęcie różnych podnośników koszowych, które przystosowane są do wykonywania pracy na dworze, ale również wewnątrz budynku. Jeżeli podczas pracy wystąpiłaby jakakolwiek usterka w podnośniku koszowym to natychmiast powinniśmy przerwać pracę i opuścić podnośnik. Jeżeli samodzielnie znamy się na mechanice podnośnika koszowego, to możemy dokonać naprawy albo wezwać fachowców z serwisu, którzy dokonują napraw w niesprawnym sprzęcie. Bardzo ważne jest również to, aby po skończonej pracy na podnośniku koszowym odpowiednio zabezpieczyć maszynę.

Kiedy decydujemy się na to, aby zostać operatorem podnośnika koszowego to musimy również wiedzieć o tym, że wymagane jest kask ochronny oraz kamizelka, a także odpowiednie zabezpieczenie za pomocą szelek oraz liny zabezpieczającej. Jeżeli będziemy przestrzegać tych wszystkich zasad, to zadbamy o bezpieczeństwo swoje oraz naszych pracowników.

Close Menu