Stary materac nie jest jeszcze najgorszy, jednak powoli zauważamy jego mankamenty. Mimo to nie mamy funduszy na pełnowartościowy, nowy materac, dlatego powinniśmy zastanowić się nad zakupem materaca na powierzchnię starej wersji. Jest to nieco tańsze, a bardzo wydajne i szybkie rozwiązanie. 

Wybór materacy nawierzchniowych

Materac nawierzchniowyNiezależnie od tego czy śpimy na wysłużonym już materacu, czy na niewygodnej kanapie warto jest pomyśleć o zmianach, abyśmy mogli komfortowo spać. Rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy, który z powodzeniem zastąpi nam pełnowartościowy materac. Jest on nieco tańszy, a mimo to bardzo wydajny i dostosowujący się do kręgosłupa użytkownika. Mimo wszystko ma kilkucentymetrową warstwę z pianki, którą ułożymy na naszym starym materacu bądź kanapie. Warto też wspomnieć, iż są różne rodzaje nawierzchniowych materacy, dzięki czemu możemy dostosować twardość nawierzchni w zależności od naszych prywatnych preferencji. To doskonały sposób na poprawę jakości snu niezależnie w jakim miejscu potrzebujemy zmian. Ciekawostką jest też to, iż materac tego typu w łatwy sposób złożymy i schowamy do szafy bądź łóżka albo przewieziemy do innego miejsca w trakcie przeprowadzki i wycieczki. Jest to naprawdę uniwersalny wybór, który nie jest ani ciężki wagowo, ani trudny w utrzymaniu czystości. Warto pomyśleć o tym typie materaców w momencie, gdy będziemy potrzebować wyrównać powierzchnię użytkową.

Dobór materaca najczęściej kojarzy się nam z wysokimi kosztami i nietrafionymi decyzjami. Warto pomyśleć o materacach nawierzchniowych, które mają różne stopnie twardości, a także są łatwe w przechowywaniu i przewozie. To idealny materac, aby sprawić, iż stary materac bądź kanapa staną się znowu bardzo wygodnym miejscem do spania.